E-KURSUS

4-24 KUUD VANA BEEBI JA VÄIKELAPSE VANEMALE
4.png

OLED ÕIGES KOHAS, KUI

>> Soovid, et su laps uinuks rahulikult ja magaks nii pikalt kui võimalik ning seda lapse- ja vanemasõbralike meetoditega. Sa ei taha teha oma lapsele nutukooli.

>> Soovid ideid lapse päevakava korraldamiseks. Tunned, et suurem arv uinakuid ei mahu nagu päeva ära, kuid väiksem arv uinakuid ei mängi välja, sest ta ei jaksa nii pikalt ärkvel olla või on uinakud väga lühikesed.

>> Tunned, et tegeled terve päeva ainult lapse magama panemisega. Tema uinumine võtab tihti aega kauem kui 15-20 minutit.

>> Su beebi ärkab juba enne kuute, teeb ainult 40-minutilisi uinakuid, ärkab öösel väga tihti ja muretsed, kas ta saab ikka piisavalt und.

>> Oled väsinud googeldamisest, vastuolulisest informatsioonist ja sellest, et teie perele armsaid ja toimivaid korraldusi nimetatakse “halbadeks harjumusteks” ning survestatakse last tundideks (üksi) nutma jätma. Soovid leida tasakaalu enda ja lapse vajaduste vahel.

SAAME TUTTAVAKS

Tere! Mina olen Marianne. Olen lapsevanemaid nõustanud alates 2014. aastast, sellest unenõustajana tegutsenud viimased 4 aastat.

Ma olen natuke teistmoodi unenõustaja, sest ma ei tegele unekooliga, mis eeldab lapse üksi nutma jätmist. Ma ei pea ka piisavalt heaks lahenduseks kõige ära kannatamist. Pean oluliseks seda, et täidetud saavad nii lapse kui ka vanema vajadused.

Oskan läheneda beebi unele terviklikult, sest lisaks põhjalikule unenõustaja väljaõppele olen läbinud ka imetamisnõustaja, sünnitusjärgse doula õppe ja sadu tunde täiendkoolitusi erinevatel teemadel. Pudeliga toitmisest laste ja täiskasvanute vaimse terviseni.

69FDAC95-518D-4454-8350-1739E3BF416F.jpe

EDULOOD

kliendid räägivad

IMG_1690.jpg
IMG_1691.jpg

MIKS VALIDA MINU E-KURSUS?

beebi.png

Samm-sammult rahuliku uneni. Lihtsalt uusi teadmisi saada on ka tore ja neid saad e-kursuselt ka. Palju keerulisem on jõuda rakendamiseni. E-kursuse ülesehitus sisaldab lühikesi videoloenguid, praktilisi soovitusi, näidiseid, liste jt abimaterjale, et samm-sammult pisikeste muutuste abil jõuaksid ka tulemusteni.

Aitan leida teie õige. Unusta kivisse raiutud ebarealistlikud päevakavad, tundide pikkused patsutamised ja süütunne rinnal uinumise pärast. Hea ja õige on see, mis teile sobib, toimib ja pole kellelegi kahjulik. Jagan infot, et otsutamisel abiks olla, aga ei ütle sulle, kuidas teie peres peab olema.

Mugavus. Saad e-kursusele ligi kohe peale tasumist ja sa ei pea ootama, millal unenõustajal vabu aegu on pakkuda. Saad materjali kuulata-vaadata igal pool, igal ajal, oma tempos. Koolituskeskkond hoiab järge sinu eest. Paljude klientide jaoks on hästi toiminud jalutuskäikude ajal loengute kuulamine.

Nutukooli vaba, toetav ja kogu pere vajadusi fookuses hoidev lähenemine.​ Klapime hästi, kui sulle on oluline, et lähenemine unele oleks kooskõlas tänapäevaste teadmistega lapse arengust, vaimsest tervisest ja kiindumussuhtest. Käitumine on sõnum ja beebid pole manipuleerivad või halvad.

Imetamist JA pudelist toitmist toetav.

Paljud levinud unekooli meetodid on imetamist kahjustavad ja võivad põhjustada imetamise enneaegset lõppemist. Tänu oma imetamisnõustaja taustale oskan soovitada ka imetamist toetavaid meetodeid. Toetan sinu valitud toitmisviisi ja ei halvusta ka pudelist toimist. (Üks minu lastest on ka pudelibeebi olnud.)

Piiramata ligipääs materjalile.

Saad materjali uuesti üle vaadata nii kaua kuni ma seda pakun. Olen seda 4+ aastat juba teinud ja lõpetamist plaanis ei ole.

MILLEST E-KURSUSEL RÄÄGIME?

SAMM 1

Päevarütm ja uinumine

Kiire (15-20min) uinumine ja pikem uni sinu abil ja lähedal.

Saad teada, mida beebi unest oodata, kuidas tema und ajastada, uinumist toetada, kuidas tema märke paremini mõista ja ise vanemana piisavalt und saada.

Millest räägime?

1. Milline on normaalne beebi uni ja mida laps rahulikuks uinumiseks vajab.

2. Kuidas uinumist ajastada ja millal beebi magama aidata. Kuidas lahendada liiga vara ärkamine, üle/alaväsimus, pikendada 40-minutilisi uinakuid ning korraldada uinakute üleminekut. Räägime ka pikematest ärkvelolekutest ja väga sagedaste öiste ärkamiste võimalikest põhjustest.

3. Rahunemine ja uinumine. Selleks, et laps saaks uinuda, peab ta olema rahunenud. Räägime sellest, kuidas toetada lapse rahunemist ja uinumist. Punased lipud ehk kuidas aru saada, et unemure põhjuseks võib olla terviseprobleem.

4. Keskkond ja turvalisus. Praktiline unekeskkonna kontroll-list, et saaksid aega säästa + soovi korral ka info ja selgitused video pildis.

5. Temperament. Et mõistaksid paremini oma lapse individuaalseid vajadusi ja eripärasid.

6. Lapsevanemaks olemine. Lapsevanemaks olemine on raske töö! Räägime, kuidas täita lapse emotsionaalseid vajadusi ja kuidas ka ise piisavalt und saada.

E-kursus ei ole sulle, kui otsid lahendust tervise- või toitmisprobleemile. Räägin sellest, kuidas aru saada, et unemure taga võib olla midagi enamat, aga ei anna soovitusi tervise- või toitmisprobleemide lahendamiseks.

SAMM 2

Iseseisev uinumine, öise imetamise vähendamine ja võõrutamine

Uinumise viisi muutmine, oma voodis uinumine, öise imetamise vähendamine ja võõrutamine.

Sul on plaan, kuidas muuta beebi uinumise viisi või kohta ning vähendada ja võõrutada öiseid toitmiskordi. Täielikku öist võõrutamist soovitan üldjuhul mitte noorema kui 10-12kuuse lapse puhul. 4-10kuuse lapse puhul võib kursusest abi olla iseseisva uinumise harjutamiseks, ettevalmistuste tegemiseks ja toitmiskordade vähendamiseks.

Millest räägime?

7. Enda mõtteviis ja valmisolek. Mida võõrutamisest mõelda, et ise valmis ja enesekindel olla. Kuidas last ette valmistada, et imetamisest loobumine oleks rahumeelne ja võimalikult leebe kogemus teile mõlemale.

8. Kuidas jõuda rinnata ja oma voodis uinumiseni.

9. Öise toitmise vähendamine ja võõrutamine. Meetodid öise toitmise vähendamiseks ja võõrutamiseks. Milliste ema füüsiliste ja emotsionaalsete muutustega arvestada rinnaga toitmise võõrutamisel.

BOONUS! Lapse menüü korraldamine imetamise võõrutamisel. Oma teadmisi jagab imetamis- ja toitumisnõustaja Teresa Grents.

 

VAATA UNE E-KURSUST

E-KURSUS PÄEVARÜTM JA UINUMINE (SAMM 1)

37€

Rahulik uinumine sinu abil ja lähedal. Soovid, et beebi uinuks 15-20 minutiga, magaks võimalikult pikalt ja ärkaks öösel võimalikult vähe, aga soovid säilitada rinnal, kussutades või kaisus uinumist.

E-KURSUS PÄEVARÜTM JA UINUMINE + ISESEISEV UINUMINE JA VÕÕRUTAMINE (SAMM 1 + SAMM 2)

57€

Soovid, et beebi uinuks oma voodis ja soovid vähendada või võõrutada öiseid toitmiskordi.

E-KURSUSED + TOETUS

110€/210€

Soovid personaalsemat tuge?

E-kursuse + personaalse toetuse hübriidi puhul saad telefoni või e-maili teel rääkida oma lugu, küsida lisaks ning jagan soovitusi sinu lapse unepäeviku ja teie olukorra põhjal.

 

EDULOOD

kliendid räägivad

Olen ostnud juba teise videoloengu. Juba loengut kuulates tekib pinge langus.

Anonüümseks jääda soovinud klient

Mulle meeldib, et peate oluliseks ka naise vajadusi, mitte ainult lapse vajadusi. Selga ja puhas ning kohe näha, et olete südamega teema juures.

Anonüümseks jääda soovinud klient

Väga pehme ja paindlik lähenemine erinevalt teistest unekoolitustest, mida olen läbinud.

Anonüümseks jääda soovinud klient

Ka mina sain Marianne uneloengust suht kiiresti abi. :) Mingi kuuga laps uinus ise ja lõppes see öine ärkamine ja söömine.

Siiri Kalmet

Ma olen kindel, et meie lapsed võivad olla tulevikus tänulikud, et oleme nende kasvamise eas olnud neile toeks viisil, mis on inimlik ja soe. On ju ka raamat, mille pealkiri ütleb hästi "Raamat, mida su vanemad võinuks lugeda ja mille lugemise eest su lapsed sind tänavad" :), sama saab ka teie koolituste ja kogukonna kohta öelda.

Hene-Riin ja Reti

Meie poeg on väga kehv magaja ning neuroloog soovitas tutvuda erinevate materjalidega. Kõige parem oli kuulda, et mõni laps vajabki rohkem tähelepanu ja lähedust. Varem olin arvanud, et olen teinud midagi valesti, sest poeg tahab pidevalt süles olla ja tegelemist. Ei ole midagi laita. Ainult kiidusõnad.

Marjaana

Täiendasime oma unerutiine lapsega + tasapisi harjutame iseseisvat uinumist. Hetkel positiivseim muutus on, et magama jäämine voodisse mineku hetkest toimub vähem kui 30min, varasemalt võis aega võtta 1-2h.

Anonüümseks jääda soovinud klient

Meeldis, et see oli hinnanguvaba, ei tekitanud lisastressi, kinnitas, et "õigeid" viise on rohkem kui üks. Andis mõtlemisainet ja pakkus viise, kuidas lapse uneteemaga edasi minna. Sinusuguseid positiivseid ja emasid toetavaid nõustajaid võiks veel olla.

Anonüümseks jääda soovinud klient

Kõige kasulikum oli tabel unemärkide jaotusest hilisteks ja varajasteks ja see, et oli välja toodud, millistele lastele mis meetodid ei sobi. Ma südamest tänan toetava ja jõustava loengu eest. Paindlik, iga laps on erinev, luba beebil olla beebi, emasid mitte süüdistav kuvand -see on fantastiline.

Anželika

Mulle olid kõige kasulikumad soovitused aktiivse beebi väsitamiseks, iseseisva uinumise nipid, praktiline unerutiini näide ja erinevad meetodid, kuidas vähendada ärkamisi. Väga praktiline.

Aliise

Mulle väga meeldis isiklik kogemus loengumaterjalide vahele. Konkreetne näide lapse magamapanekust on hea mõistmaks loengu materjale.

Anonüümseks jääda soovinud klient

Ootasin detailiderohket nõuannet. Seda ma ka sain. Kogu ostu ja vaatamise kogemus oli üle ootuste.

Kristiina

Mulle meeldis, et asjad on selgelt ja arusaadavalt lahti seletatud. Sai selgeks, et iga laps on erinev ja see ongi okei. Meil on juba selge, et pea padjale ja tuttu tähendab seda, et tulebki pea padjale panna ja vaikselt olla.

Anonüümseks jääda soovinud klient

Kursusel oli väga palju väga olulist ja põnevat infot. Saime kursuse abil päevarütmi hästi paika. Hindan väga, et kursus oli kantud suhtumisest, et jälgi oma beebit :). Oleme oma beebiga selles vaimus koos kasvanud ja nii oli kursus igati meiega samal lainel ning andis juurde palju enesekindlust.

Anonüümseks jääda soovinud klient

Maailmas, kus emade tegevused ja arusaamad on pideva luubi ja hukkamõistu all, on ülimalt värskendav kohata inimest, kes päriselt ka tahab aidata ja toetada. Kõik oskavad ju nõu ja nippe tänapäeval jagada, aga toetuse koha pealt on oskused vajaka. See on minul juba teine unekursus siit lehelt ja olen endiselt rahul. Aitäh, et hoolid.

Anonüümseks jääda soovinud klient

Mulle meeldis konkreetsus ja see, et ei olnud tühja loba. Kursus aitas leida erinevaid viise, kuidas õpetada lapsele, et tiss ei võrdu unega ning andis ka mulle ideid, kuidas last une eelsest tissitamisest võõrutada. Kuna minu teekond imetamisega ei alanud just roosiliselt, siis on mul väga hea meel, et selline kursus on olemas. See kursus on mind juba praegu palju aidanud ja kindlasti aitab ka edaspidi, kui oleme valmis lapse täielikult rinnast võõrutama.

Anonüümseks jääda soovinud klient

Mulle meeldis kahe lektori erinev vaatenurk, sest olen tundnud, et võõrutamisel on toitumise osa ebakindlust tekitanud, kuid see osa on siin kenasti kaetud. Meeldis ka see, et oli juttu vaimsetest murekohtadest ja soovitusi sellega toime tulekuks. Kursus võttis surve maha.

Anonüümseks jääda soovinud klient

Kõige kasulikum oli päeva osadeks jagamine ning mõistmine mitu korda laps päeval magama peaks, et ta enne ööund üleväsinud poleks ja ka öösel ilusti magaks. Samuti oli hea kuulda, et kõik lapsed on erinevad ja erinevate kavadega ja see on ka normaalne. Mu laps magab nüüd öösel pikemalt ja ma ei ärka enam zombina!

Anonüümseks jääda soovinud klient

Tundsin, et vajasin täiendust teisele unenõustajale ning paljud soovitasid mulle Marianne unekursuseid. Mulle oli oluline info, et see on normaalne, et beebid teevad unesid, mille pikkus on 40 minutit. Abiks olid ka nipid, et kuidas süles olevat last voodisse magama saada.

Anonüümseks jääda soovinud klient

See kursus aitas mul taas leida endas rahu ja olla oma lastele parem ema. Beebi unega tuleb palju tegeleda, sest suur osa 24st tunnist on seotud tema unega. Suurem laps tahab oma osa saada jne. See kursus informeeris mind rohkem beebi unest ja tänu sellele on mul nüüd kergem. Saan aega ka suuremale lapsele.

Anonüümseks jääda soovinud klient

Mulle meeldis sellel kursusel kõige rohkem inimlikkus. Olles kahe lapse ema ja olles kogenud suuri probleeme esimese lapse unega on ilmselgelt suured hirmud teha teise lapse unega taas midagi valesti. See kursus aga on hästi toetav, armas, stressi maandav ja ennekõike inimlik. See kursus aitas mul leida endas rohkem rahu. Aitäh, et oled olemas ja aitäh, et jagad oma teadmisi ka teiste vanematega. Tõesti suur aitäh!

Anonüümseks jääda soovinud klient