2.png

Beebi uni (6-18 kuud)

Kursus 6-18 kuud vanade beebide vanematele, kes tahavad rohkem selgust une teemasse, tunda end enesekindlamalt ja parandada oma lapse und teda üksi nutma jätmata.

Sa ei taha kasutada karme nutukooli meetodeid, aga tahad leida oma perele sobivad tööriistad, et saaksite beebiga rahulikult magada?

Vanavanemate õpetused ja muud "peab"-id ei tundu päris see ja tahad rohkem teada "miks" põhjendusi erinevate lähenemiste taga, et oskaksid valida teile kõige sobivama?

Pole päris kindel, et see, mis teil toimub on okei?

Tahad leida tasakaalu enda ja lapse vajaduste vahel?

SAAME TUTTAVAKS!

Tere! Mina olen Marianne.

Minu esimene laps oli kohutav magaja. Ma peaaegu ei julgenud rohkem lapsi saadagi. Teine magas täitsa hästi, sest raseduse ajal lugesin ma läbi kõik (reaalselt, kümneid) raamatud, mis ma une kohta leidsin. Oleks ma siis veel teadnud kõike seda, mis ma nüüd tean! Sulle olen asja lihtsamaks teinud ja olulisema Beebi unekursusesse pakkinud.

Ma olen natuke teistsugune unenõustaja, sest ma ei tegele unekooliga, mis eeldab lapse üksi nutma jätmist. Pean oluliseks seda, et täidetud saavad nii lapse kui ka vanema vajadused.

 

Oskan läheneda beebi unele terviklikult, sest lisaks põhjalikule unenõustaja väljaõppele olen ka imetamisnõustaja, sünnitusjärgne doula ja läbinud sadu tunde täiendkoolitusi erinevatel teemadel. Pudeliga toitmisest laste ja täiskasvanute vaimse terviseni.

69FDAC95-518D-4454-8350-1739E3BF416F.jpe

MIKS EELISTADA MINU UNEKURSUSEID?

EI PEA OOTAMA

Saad unekursustele ligi kohe peale tasumist ja sa ei pea ootama, millal unenõustajal on vabu aegu pakkuda.

OLED TOETATUD

Iga teema juures on võimalik küsida lisaküsimusi, kui tahad midagi täpsustada või üle küsida enda olukorra kohta.

MUGAVUS

Saad vaadata materjali igal pool, igal ajal, oma tempos. Ei pea kuskile kohale sõitma ega kindlal ajal arvuti taga olema.

700+ ABI SAANUD PERET

2020. aastal suhtles minuga personaalsel nõustamisel või läbi unekursusel osalemise üle 700 pere.

7+ AASTAT KOGEMUST VANEMATE TOETAMISEL

Toetan lapsevanemaid 2014. aastast. Näen une teemasid mitmest küljest, sest lisaks unenõustaja ametile olen ka kogemusnõustaja, imetamisnõustaja, sünnitusjärgne doula ning toetaja lapse kaotuse korral.

3+ AASTAT E-UNEKURSUSTE LÄBI VIIMIST

See versioon unekursustest, mida sa täna näed on mitme aasta pikkuse arendamise ja parendamise tulemus.

UNEKURSUSEL OSALEJATE TAGASISIDE

Kõige kasulikum oli tabel unemärkide jaotusest hilisteks ja varajasteks ja see, et oli välja toodud, millistele lastele mis meetodid ei sobi. Ma südamest tänan toetava ja jõustava loengu eest. Paindlik, iga laps on erinev, luba beebil olla beebi, emasid mitte süüdistav kuvand - see on fantastiline.

Anželika

---

Mulle olid kõige kasulikumad soovitused aktiivse beebi väsitamiseks, iseseisva uinumise nipid, praktiline unerutiini näide ja erinevad meetodid, kuidas vähendada ärkamisi. Väga praktiline.

Aliise

---

Mulle väga meeldis isiklik kogemus loengumaterjalide vahele. Konkreetne näide lapse magamapanekust on hea mõistmaks loengu materjale.

MIKS UNEKURSUSEL OSALEDA?

CBD0B021-569F-4F87-88B9-65D459BC9F94.jpe

Aitan sul leida selgust. Unekursuse jooksul räägin sellest, et mida beebi unest oodata, mis on normaalne ja millised laialt levinud soovitused on tegelikult vanemliku eelistuse küsimus, mitte kohustuslik "peab" beebi une juures.

Rohkem enesekindlust, sest sul on olemas tööriistad, mille abil beebi uneprobleeme ennetada või lahendada. Räägime päevaunede korraldamisest, väikemale arvule päevaunedele üleminekust, vastumeelsusest magama mineku vastu, öistest ärkamistest ja muust.

Olen kokku kogunud erinevaid lapse ja vanema suhet toetavaid meetodeid, mis ei sisalda lapse üksi nutma jätmist, aitavad hoida ja tugevdada teie lähedast suhet. Mitte lapse vs vanema vajadused, vaid lapse JA vanema vajadused.

Praktiliselt kasutatavad ideed. Iga pere ja beebi on erinevad ning peredele sobivad erinevad lahendused. Sellepärast püüan võimalikult palju jagada põhjendusi, vastata "miks" küsimustele ning jagada näiteid päris elust, et leiaksid oma "õiged." Pole ühte kindlat lahendust, mis sobib kõigile.

Mine täpset sisukorda lugema.

VAATA UNEKURSUST

SOETA LIGIPÄÄS AINULT UNEKURSUSELE

- 6 kuud ligipääsu

- ühekordne makse

- täpsustavate küsimuste küsimise võimalus läbi koolituskeskkonna vestlusakna

45€

UNI + VÕÕRUTAMINE

Sul on küsimusi nii une kui ka võõrutamise kohta? Soeta komplekt une ja võõrutamise kursusest. :)

60€

 

TAGASISIDE

Vaatasin ema ja beebi une loengut. Lisaks mõnele minule vajalikule konkreetsetele näpunäitele, oli kõige suurem abi sellest loengust saadud kindlustunne, et kõige parem on ikka enda sisetunnet kuulata ja vastavalt sellele käituda. Esmakordselt lapsevanemaks saades on see kohati raske, sest kõikvõimalikke soovitusi ja arvamusi tuleb uksest ja aknast ning tihti on need üksteisega risti vastupidised. Selles segaduses on kerge ennast kaotada ja unustada, et tegelikult me teame ju ise ikka kõige paremini, mis meie perele ja lapsele sobib. :)

---

Mulle meeldib, et peate oluliseks ka naise vajadusi, mitte ainult lapse vajadusi. Selga ja puhas ning kohe näha, et olete südamega teema juures.

---

Ootasin detailiderohket nõuannet. Seda ma ka sain. Kogu ostu ja vaatamise kogemus oli üle ootuste.

Kristiina

SISUKORD

Untitled design-27.png

1 UNE PÕHITÕED

1.1 Unefüsioloogia

1.2 Unehügieen

2 PÄEVAUNED 

2.1 Päevauned - mida oodata?

2.2 Väiksemale arvule uinakutele üleminek

2.3 40-minutilised uinakud

2.4 Vara ärkamine

2.5 Iseseisev uinumine

2.6 Ööunne minek

3 ÖÖUNI

3.1 Ööuni - mida oodata?

3.2 Ärkamiste põhjused ja kuidas neile läheneda

3.3 Ärkamiste vähendamine

4 BOONUSMATERJALID

4.1 Miks osad lapsed magavad paremini kui teised?

4.2 Uneturvalisus - kuhu beebi magama panna?

4.3 Vanemate une korraldamise ideed

4.4 Mida teha, kui oled kurnatud ja ärritud lapse peale?

4.5 Miks kohvikus käimine ei aita ja mis aitaks? 

(Teema valmis enne koroonat, aga ka täna on aktuaalne, et miks mõni puhkamise viis ei toimi. :))

4.6 Pinge välja hingamise harjutus

 

KORDUMA KIPPUVAD KÜSIMUSED

Kust ma tean, et sinu nõuanded minu põhimõtetega kokku käivad?

Üks võimalus on lugeda minu blogi, jälgida mind instagramis, fb-s ja Küsi Külalt grupis. Teiseks võib sind aidata teadmine, et kõik unekursused sisaldavad mitmeid erinevaid soovitusi ja meetodeid vastavalt sellele, millised on erinevate inimeste eelistused ja kui keeruline on teie olukord (kui kiiresti on muutust vaja). Olen leebe ja last austava lähenemisega ning seetõttu enda jaoks välistanud unekooli, mis eeldab lapse üksi nutma jätmist. Pean oluliseks lapse ja vanema unega tegelemisel terviku vaatamist - lapse ja vanema tervis, toitumine, harjumused, temperament, vanus ja areng, teie pere tõekspidamised ja eesmärgid.

Mis siis kui mul tekib mõni küsimus?

Üldiselt on veebikursuste suurimaks miinuseks see, et info on üldine. Loomulik, sest väga raske on panna kokku kursust, mis 100% kõigi inimeste kõigile küsimustele vastaks. Sellepärast on kõigi minu unekursuste juures ka küsimuste küsimise võimalus. Erinevalt veebinarist on sul võimalik ka materjal läbi seedida ja hiljem tagasi tulla ning küsida kui oled hakanud mingit meetodit rakendama ja küsimus tekib hiljem. Beebid pole robotid, kõik on erinevad, reageerivad erinevatele meetoditele erinevalt ja vastan hea meelega küsimustele just sinu lapse kohta. Küsimusi saad küsima tulla poole aasta jooksul.

Kui kaua saan materjalidele ligi?

Kursuseid on võimalik vaadata 180 päeva jooksul, kerida edasi-tagasi, vahepeal pooleli jätta ja uuesti tagasi tulla ka. See piirang on sellepärast, et iga kasutaja olemasolu maksab mulle igakuiselt ja hea on mitte-aktiivsed kasutajad arvelt maha saada. Kui tahad oma kursust kauem vaadata, siis pole probleemi - kirjuta mulle info@mariannetobro.ee enne oma ligipääsu lõppemist ja pikendan seda kuni üheks aastaks.

Mis siis kui vaatamise käigus ikkagi selgub, et ma juba tean seda kõike, mida sa räägid ja mulle see ei toimi?

Ma olen tõesti uhke selle materjali üle, mis ma kokku pannud olen. Samas, inimesed on erinevad ja mõnikord klappi lihtsalt pole. Kui tunned, et minu materjalidest sulle mitte mingit kasu ei ole, siis kirjuta mulle 14 päeva jooksul peale ostu info@mariannetobro.ee ja maksan sulle raha tagasi. Olen väga tänulik, kui kirjutad ka lisaks, et mida saaksin oma unekursuste juures paremaks teha. Seni on raha tagasi küsinud 150-200 vaataja kohta 1 inimene. Ma järeldaks, et rahuloluprotsent on seega väga kõrge.

Kuidas käib maksmine?

Maksmiseks sobib iga kaart, millega on võimalik internetipoodides osta. Krediitkaarti pole vaja, suuremal osal meil kasutatavatest deebetkaartidest on internetis ostude tegemise võimekus. Kui sinu kaardi tagumisel küljel allkirja koha juures on kolm väikest numbrit, siis sinu kaart sobib. Kahjuks arvega maksmine hetkel võimalik ei ole.