21AE8891-ABBA-493C-AB64-73132D4E7609.jpe

E-kursused

Beebi ja väikelapse rahulikuks uneks, ilma last üksi nutma jätmata.

Beebi uni, beebi magama, beebi ei maga öösel

Pisibeebi uni

(0-6 kuud)

E-kursus kuni 6-kuuse beebi unest vanematele, kes tahavad beebi unest rohkem teada, uneprobleeme ennetada kui ka neile, kellel juba mõni raskus on kätte jõudnud ja tahavad teada, kuidas beebit ja ennast aidata ning uneprobleeme lahendada.

2.png

Beebi uni

(6-18 kuud)

E-kursus väsinud lapsevanemale, kelle jaoks beebi üksi nutma jätmine ei ole variant. Räägin 6-18 kuud vanade laste unest. Saad teada, mis on normaalne ning kuidas ennast ja oma last probleemide korral aidata.

shutterstock_454457713.jpg

Väikelapse uni

(1-3 aastat)

Põhiteadmised 1-3aastaste laste unest ja ideed erinevate uneprobleemide lahendamiseks. Lisaks une põhitõdedele jagan ideid ka armastavalt piiride seadmise kohta.

SAAME TUTTAVAKS

Peale emaks saamist avastasin, et see kõik on nii palju raskem kui ma olin oodanud. Lapse toitmine, magama panemine, üksteisele vastu käivad nõuanded, teiste kommentaaride ja muu välise survega toime tulemine...

 

Hea vanema latt on väga kõrgel, vanemaks olemine nõuabki palju ning tihti on noored vanemad oma külata. Vanemaks olemine polegi loodud toitmima nii, et seda tehakse üksi või vaid kahekesi. Pole ime, et raske on.

Olen kahe lapse ema ja lapsevanemaid nõustanud rohkem kui 6 aastat. Alustasin kogemusnõustajana enneaegsete laste vanematele ja sealt maalt olengi end vaikselt beebide ja vanemluse teemal täiendanud. Olen ka imetamisnõustaja ja sünnitusjärgne doula. Praegu keskendun peamiselt laste une ja rahumeelse vanemluse teemadele. Lapsevanemate vaimne tervis on mulle eriti hingelähedane teema. Nutukool ja võimuvõitlused või ära kannatamine ei ole ainsad viisid.

4FDDF623-FBB3-4D55-B366-FF486153B3F2.jpe

MIKS EELISTADA MINU UNEKURSUSEID?

EI PEA OOTAMA

Saad unekursustele ligi kohe peale tasumist ja sa ei pea ootama, millal unenõustajal on vabu aegu pakkuda.

OLED TOETATUD

Iga teema juures on võimalik küsida lisaküsimusi, kui tahad midagi täpsustada või üle küsida enda olukorra kohta.

MUGAVUS

Saad vaadata materjali igal pool, igal ajal, oma tempos. Ei pea kuskile kohale sõitma ega kindlal ajal arvuti taga olema.

700+ ABI SAANUD PERET

2020. aastal suhtles minuga personaalsel nõustamisel või läbi unekursusel osalemise üle 700 pere.

6+ AASTAT KOGEMUST VANEMATE TOETAMISEL

Toetan lapsevanemaid 2014. aastast. Näen une teemasid mitmest küljest, sest lisaks unenõustaja ametile olen ka kogemusnõustaja, imetamisnõustaja, sünnitusjärgne doula ning toetaja lapse kaotuse korral.

2+ AASTAT E-UNEKURSUSTE LÄBI VIIMIST

See versioon unekursustest, mida sa täna näed on mitme aasta pikkuse arendamise ja parendamise tulemus.

TAGASISIDE

Tellisin loengu "Ema ja beebi uni", millest oli mulle palju kasu. Soovitan soojalt, kel probleeme, et beebi ei taha magama minna või siis tema uned on väga lünklikud ja rahutud. Nagu lootsin sain väga mitu kasulikku nippi, mida ka kohe kodus katsetama hakkasin. Mis mind aga eriti aitas, oli osa sellest, kuidas ennast rahustada last magama pannes. Suured tänud ka sellest "tabu" teemast rääkimas. Hetkel tundub, et liigume mõlemad positiivses suunas. Aitäh selle eest!

Kairi Kivirand

---

Meie poeg on väga kehva magaja ning neuroloog soovitas tutvuda erinevate materjalidega. Kõige parem oli kuulda, et mõni laps vajabki rohkem tähelepanu ja lähedust. Varem olin arvanud, et olen teinud midagi valesti, sest poeg tahab pidevalt süles olla ja tegelemist. Ainult kiidusõnad.

Marjaana

---

Ootasin detailiderohket nõuannet. Seda ma ka sain. Kogu ostu ja vaatamise kogemus oli üle ootuste.

Kristiina

---

Mõtlen ainult, et oleks võinud varem seda videot vaadata.

---

Sain kinnitust, et ma pole saamatu ema, vaid minu beebi pole keskmine beebi, keda peab sajandi vanuse kasvatusmeetodi järgi kasvatama. Samas sain väga häid nõuandeid, kuidas probleemi lahendada.

---

Videoloeng meeldis mulle väga. Annan hindeks 10. Mulle meeldis, et rääkisid arusaadavalt ja rahulikult. Meeldib, et rääkisid oma kogemusest. Mulle oli palju abi ja isegi elukaaslane nüüd korrutab, et mäletad ta rääkis nii, proovime ka.

---

Vaatasin ema ja beebi une loengut. Lisaks mõnele minule vajalikule konkreetsele näpunäitele oli kõige suurem abi sellest loengust saadud kindlustunne, et kõige parem on ikka enda sisetunnet kuulata ja vastavalt sellele käituda. Esmakordselt lapsevanemaks saades on see kohati raske, sest kõikvõimalikke soovitusi ja arvamusi tuleb uksest ja aknast ning tihti on need üksteisega risti vastupidised. Selles segaduses on kerge ennast kaotada ja unustada, et tegelikult me teame ju ise ikka kõige paremini, mis meie perele ja lapsele sobib :)

---

Mulle meeldis, et peate oluliseks ka naise vajadusi, mitte ainult lapse vajadusi. Selge ja puhas ning kohe näha, et olete südamega asja juures.

KORDUMA KIPPUVAD KÜSIMUSED

Kust ma tean, et sinu nõuanded minu põhimõtetega kokku käivad?

Üks võimalus on lugeda minu blogi, jälgida mind instagramis, fb-s ja Küsi Külalt grupis. Teiseks võib sind aidata teadmine, et kõik unekursused sisaldavad mitmeid erinevaid soovitusi ja meetodeid vastavalt sellele, millised on erinevate inimeste eelistused ja kui keeruline on teie olukord (kui kiiresti on muutust vaja). Olen leebe ja last austava lähenemisega ning seetõttu enda jaoks välistanud unekooli, mis eeldab lapse üksi nutma jätmist. Pean oluliseks lapse ja vanema unega tegelemisel terviku vaatamist - lapse ja vanema tervis, toitumine, harjumused, temperament, vanus ja areng, teie pere tõekspidamised ja eesmärgid.

Mis siis kui mul tekib mõni küsimus?

Üldiselt on veebikursuste suurimaks miinuseks see, et info on üldine. Loomulik, sest väga raske on panna kokku kursust, mis 100% kõigi inimeste kõigile küsimustele vastaks. Sellepärast on kõigi minu unekursuste juures ka küsimuste küsimise võimalus. Erinevalt veebinarist on sul võimalik ka materjal läbi seedida ja hiljem tagasi tulla ning küsida kui oled hakanud mingit meetodit rakendama ja küsimus tekib hiljem. Beebid pole robotid, kõik on erinevad, reageerivad erinevatele meetoditele erinevalt ja vastan hea meelega küsimustele just sinu lapse kohta.

Kui kaua saan materjalidele ligi?

Kursuseid on võimalik vaadata 180 päeva jooksul, kerida edasi-tagasi, vahepeal pooleli jätta ja uuesti tagasi tulla ka. See piirang on sellepärast, et iga kasutaja olemasolu maksab mulle igakuiselt ja hea on mitte-aktiivsed kasutajad arvelt maha saada. Kui tahad oma kursust kauem vaadata, siis pole probleemi - kirjuta mulle info@mariannetobro.ee enne oma ligipääsu lõppemist ja pikendan seda kuni üheks aastaks.

Kas saan unekursuselt ka *sellele* probleemile lahenduse?

Lahendused uneprobleemidele võivad olla väga erinevad olenevalt probleemi põhjusest, lapse ja vanema temperamendist ning eelistustest. Tutvu kursuse peatükkide ja sisuga. Seal on näha teemad, mida olen eraldi põhjalikumalt seletanud. Ka paljudele muudele uneküsimustele saab vastuse üldiste põhitõdede juurest või teiste teemade mõningasest kohandamisest. Saad lisa küsida ka teemade juures olevast vestlusaknast. Kui tunned, et suurest infohulgast enda jaoks olulise üles leidmine ja selle tõlgendamine enda olukorda on sinu jaoks praegu palju, sinu olukord on väga erandlik või soovid lihtsalt personaalsemat lähenemist, siis ilmselt sobiks paremini personaalne nõustamine.

Mis siis kui vaatamise käigus ikkagi selgub, et ma juba tean seda kõike, mida sa räägid ja mulle see ei toimi?

Ma olen tõesti uhke selle materjali üle, mis ma kokku pannud olen. Samas, inimesed on erinevad ja mõnikord klappi lihtsalt pole. Kui tunned, et minu materjalidest sulle mitte mingit kasu ei ole, siis kirjuta mulle 14 päeva jooksul peale ostu info@mariannetobro.ee ja maksan sulle raha tagasi. Olen väga tänulik kui kirjutad ka lisaks, et mida saaksin oma unekursuste juures paremaks teha. Seni on raha tagasi küsinud 100-150 vaataja kohta 1 inimene. Ma järeldaks, et rahuloluprotsent on seega väga kõrge.

Kuidas käib maksmine?

Maksmiseks sobib iga kaart, millega on võimalik internetipoodides osta. Krediitkaarti pole vaja, suuremal osal meil kasutatavatest deebetkaartidest on internetis ostude tegemise võimekus. Kui sinu kaardi tagumisel küljel allkirja koha juures on kolm väikest numbrit, siis sinu kaart sobib. Kahjuks arvega maksmine hetkel võimalik ei ole.

TUTVU UNEKURSUSTEGA

Beebi uni, beebi magama, beebi ei maga öösel

Pisibeebi uni

(0-6 kuud)

E-kursus kuni 6-kuuse beebi unest vanematele, kes tahavad beebi unest rohkem teada, uneprobleeme ennetada kui ka neile, kellel juba mõni raskus on kätte jõudnud ja tahavad teada, kuidas beebit ja ennast aidata ning uneprobleeme lahendada.

2.png

Ema ja beebi uni

(6-18 kuud)

E-kursus väsinud lapsevanemale, kelle jaoks beebi üksi nutma jätmine ei ole variant. Räägin 6-18 kuud vanade laste unest. Saad teada, mis on normaalne ning kuidas ennast ja oma last probleemide korral aidata.

shutterstock_454457713.jpg

Väikelapse uni

(1-3 aastat)

Põhiteadmised 1-3aastaste laste unest ja ideed erinevate uneprobleemide lahendamiseks. Lisaks une põhitõdedele jagan ideid ka armastavalt piiride seadmise kohta.