MIKS SAI MINUST UNENÕUSTAJA
Mul on kaks last. Minu esimene laps sündis 10 aastat tagasi sügavalt enneaegsena. Ma tahtsin olla nii tugev ja positiivne oma lapse jaoks, aga tegelikult tegi kogu see lugu mind nii katki. Lõpuks tundsin end täiesti ebaõnnestununa, sest ma ei suutnud oma last kanda, teda sünnitada ega teda rinnaga toita. Ta oli väga rahutu ja pidevalt nuttis ning ma ei suutnud teda rahustada. Ma nii tahtsin olla talle suurepärane ema. Ma mäletan, kuidas ma mõtlesin, et ma olen oma lapsele halb, sest rinnaga toitmine on ju lapsele parim, aga mina teda rinnaga toita ei suuda. Ma kartsin, et äkki tal on parem ilma minuta. Ma ei mõtle enam nii, aga ma mäletan seda tunnet ja see on kohutav.
4 aastat hiljem sündis meie perre teine laps. Ta sündis ajaliselt, aga ka erakorralise keisrilõikega. Sain teada, et ka keisrilõikega sünnitus võib olla imeline. Ja nüüd tean ka seda, et isegi enneaegne sünnitus võib olla imeline, eriline ja armas, hoolimata sellest, et see on ka väga hirmus ja valus.
Enne teise lapse sündi olin uurinud palju imetamise kohta. Natuke ka trotsi pärast, sest mulle tundusid kõik need ütlemised nagu “imetamine on loomulik, lihtne” ja “kõik naised suudavad imetada” nii valed, arvestades minu kogemust esimese lapsega, kus kogu imetamise periood oli üks raskus teise otsa. Mul oli tegelikult plaan, et haiglast koju jõudes ma lõpetan imetamise ise, sest ma ei tahtnud jälle seda ebaõnnestumise tunnet ja vajuda uuesti sinna samasse sügavasse auku. Enda üllatuseks imetasin ma oma teist last lõpuks ligi 2 aastat ja hoolimata mõnedest raskustest oli see väga ilus aeg.
Mul on väga ägedad lapsed ja ma armastan neid väga, aga ma arvan, et minul oleks olnud palju lihtsam ema rolliga kohaneda ja juhtunuga leppida, kui oleks olnud keegi, kes oleks pakkunud mulle informatsiooni ja teadmisi ilma targutamata, ilma hukka mõistmata. Keegi, kes oleks viitsinud seletada, ilma selle kuidas-sa-nii-rumal-siis-oled suhtumiseta. Keegi, kes oleks mõistnud.
Sellepärast mina nüüd annangi parima, et seda teha. Mulle on oluline pakkuda tõenduspõhist ja asjakohast informatsiooni selliselt, et see on ka reaalses elus tehtav, konkreetsele perele sobilik ja pakkuda seda sellisel viisil, et see on jõustav, julgustav ja enesekindlust tõstev.
_edited.jpg)
TERE, MINA OLEN MARIANNE
UNENÕUSTAJA JA VANEMLUSNÕUSTAJA
-2.png)




VÄLJAÕPE JA TÄIENDKOOLITUSED
Mulle väga meeldib õppida ja täiendan end pidevalt. Olen sari-koolituja. :) Seetõttu on siin nimekirjas väljavõte minu jaoks olulisematest koolitustest.
-
Psühholoogia eriala (Tartu Ülikool) 2021-...
-
Rahumeelse vanemluse õpetaja (Peaceful Parent Educator, Dr Laura Markham) 2021-2022
-
Lapse mõistmine (Intensive I: Making Sense of Kids, Neufeld Institute by Dr Gordon Neufeld PhD) 2021-...
-
Rahumeelse vanemluse juhendaja (Peaceful Parenting Instructor, The Peaceful Parent Institute) 2020-... (õpe on läbi, praktika osa kestab)
-
Domineerivad lapsed (Alpha Children, Neufeld Institute by Gordon Neufeld PhD) 2021
-
Lapse emotsioonide coachimine (Emotion Coaching, The Gottman Institute) 2021
-
Rasedusaegne valmistumine, paarisuhe ja vaimne tervis (Becoming Us Perinatal Preparation, Relationship and Mental Health Training Level II) 2020-2021
-
Sünni- ja leinatoetaja (Birth & Bereavement Doula, Stillbirthday) 2020
-
Unenõustaja (Holistic Sleep Coach OCN 6, Holistic Sleep Coaching Program) 2019-2020 ja unenõustajatele mõeldud täiendkoolitused/konverentsid Sleeposium 2020, 2021, 2022
-
Sünniloo kuulaja, traumaatilisest sündmusest taastumise toetaja (Birth Story Mentor, Birth Story Medicine®) 2019
-
Sünnitusjärgne peretoetaja (Postpartum Doula, Childbirth International) 2018
-
Vägivald lähisuhtes (Tartu Ülikool) 2017
-
Imetamise nõustajate baaskoolitus (Sünni ja Imetamise Eesti Tugiühing) 2017 ja täiendkoolitused pudelist toitmise, refluksi, allergiate jm beebi toitmist puudutaval teemal.
-
Kogemusnõustajate baaskoolitus (Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastefond) 2014
