Untitled design-13.png

KÜSI KÜLALT KOGUKOND

E-koolitused koos virtuaalse külaga, mis aitavad sul leida oma enesekindluse ja rahu lapsevanemana.

KÕLAB TUTTAVALT?

Oma aja puudumine, vähesed unetunnid, ühesugused päevad ja väsimus väsinud olemisest tekitab stressi ning vajad kohta, kus jagada ja tuge saada?

Suur info hulk, vastukäivad nõuanded, kivisse raiutud plaanid, päevakavad ja "peab"-id panevad pea plahvatama?

Peale lapse sündi on sujuvalt kadunud ka vanad sõbrad või on lihtsalt ühiseid teemasid raske leida?

Teiste kommentaarid ja hukkamõist ajavad närvi ning tahad tuge, et leida oma õigeid, mitte järjekordset targutamist, et mida kõike veel tegema pead?

Tabad end mõtlemast, et kas see, mis teed, on ikka piisav? Kas see, mis sinu lapsega toimub on normaalne?

Peale emaks saamist oled harva päris üksi, aga tunned, et oled üksi oma mõtete ja muredega?

Tahad ka leida tasakaalu lapse ja enda vajaduste vahel?

MA OLEN SEDA KOGENUD...

Tere! Mina olen Marianne.

Kui minu esimene laps 9 aastat tagasi sündis, siis ma maadlesin palju süütundega keerulise sünniloo ja ebaõnnestunud imetamise tõttu. Tundsin palju hukkamõistu, mille tõttu ma ei tahtnudki enam nõu küsida.

Ma olen une- ja vanemlusnõustaja. Mulle on oluline vaadata iga mure puhul olukorda tervikuna. Sellepärast pean oluliseks pidevat enesetäiendamist ja olen ka õppinud sünnitusjärgne peretoetaja (doula), leinatoetaja, imetamisnõustaja. Olen täiendanud end ka pudelist toitmise, vaimse tervise ja paarisuhte muutuste teemadel.

Isikliku kogemuse tõttu on mulle väga oluline pakkuda hinnangute- ja tabudevaba toetust. Lapsevanem on ka väsinud ja peab ka oma vajaduste eest hoolitsema. Pole olemas rumalaid või valesid küsimusi. Ma ei taha kellelegi selgeks teha, et üks või teine viis on õige, vaid aitan sul leida oma õigeid.

Nii isiklikust kogemusest kui ka spetsialistina tean, et toetus on beebi ja väikelapse perioodil ülioluline kogu pere seisukohast. Lapsevanemaks olemine on liiga oluline, et teha seda üksi.

Sellepärast lõingi beebide ja kuni 3-aastaste laste vanemate toetamiseks Küsi Külalt kogukonna.

69FDAC95-518D-4454-8350-1739E3BF416F.jpe

KOGUKONNA LIIKMETE TAGASISIDE

Mulle meeldib kogukonna juures kõige rohkem vaimne tugi. Ja kogukonna tunne.

---

Mulle meeldib kokkuhoidmine ja sõbralikkus.

---

Uskumatu kui palju vajalikku infot olen omandanud 24h jooksul, mis ma liige olen olnud. Lugesin postitusi. Kuulasin õues 1,5h jalutades materjale. Nii palju infot, millest ma teadlik polnud.

---

Mulle väga meeldib kogukonnas. Teadmine, et kui küsimus kerkib, siis ma saan kohe küsida ja soovitusi. Mulle on alati meeldinud sinu siiralt mõistev stiil nõustajana.

KOGUKOND ON SULLE IDEAALNE, KUI

  • Sul on beebi või kuni 3-aastane laps.

  • Tahad paremini mõista oma last, tema märguandeid ja iseennast.

  • Väärtustad rahumeelset vanemlust, sa ei usu, et lapse nutt on manipuleerimine ja ei soovi teha nutukooli (unekool, mis eeldab lühemaks või pikemaks ajaks lapse üksi nutma jätmist).

  • Tahad leida tasakaalu enda ja lapse vajaduste vahel koos teiste sarnaselt mõtlevate lapsevanematega.

Kogukond ei ole päris sinu jaoks, kui:

  • Tahad oma küsimusi esitada privaatselt ja ei soovi teiste lapsevanemate seltskonnas olla.

  • Soovid, et nõustaja toetaks sind süvitsi keeruka mure lahendamisel.

  • Sul ei ole aega, jaksu või tahtmist koolitusmaterjalidest enda küsimustele vastuseid leida.

  • Sulle ei meeldi virtuaalselt suhelda.

4.png

TULE KOGUKONNA LIIKMEKS

shutterstock_615261311.jpg

Kogukonnaga liitudes saad:

 

Kohese ligipääsu kogukonna koolituskeskkonnale ja iga kuu uue veebiloengu praktilise ja abistava infoga, mis aitab beebi ja väikelapse kasvatamise ning vanemaks olemise väljakutsetega stressivabamalt toime tulla.

 

Osaleda vähemalt 2x kuus toimuvatel veebikoosolekutel, mis aitavad aru saada, võiks olla järgmised sammud sinu murede lahendamisel. Seda läbi veebiloengutel saadud info teie olukorra jaoks lahti mõtestamise ja teiste kogemuse kuulmise. Küsimustele vastab unenõustaja, imetamis- ja toitumisnõustaja Teresa ning teised külalisesinejad.

 

Ligipääsu privaatsele facebooki grupile, kus saad luua kontakti teiste kogukonna liikmetega, filtreerida läbi tänased raskused, väline surve ja muu müra ning kus saad kuulda ja jagada kogemust ning koos õppida. Mina ja Teresa oleme ka facebooki grupis aktiivselt vastamas.

 

Kõik veebiloengud ja -koosolekud on salvestatud ja saad neid järgi vaadata kuni oled liige. Peale liitumist saad ligipääsu ka eelmiste kuude materjalidele. Saad ligipääsu näiteks kõigile minu unekursustele, veebiloengule väga sagedastest öistest ärkajatest, veebiloengule sellest, et mida teha, kui lapsel pole huvi lisatoidu vastu ja muule.

KOGUKONNA KOOLITUSKESKKOND

Untitled%20design-25_edited.jpg

Kohe peale liitumist saad ligipääsu kogukonna koolituskeskkonnale, mis sisaldab kõiki eelmiste kuude koolitusmaterjale ja veebikoosolekute salvestusi.

 

Saad ligipääsu kõigile minu unekursustele ja ka näiteks järgnevatele koolitustele:

Mida teha, kui lapsel pole huvi lisatoidu vastu (Teresa Grents)

Väga sagedased ärkajad (Marianne Tobro ja Küllike Põlma)

Kuidas tunda rohkem rõõmu ja vähem stressi? (Marianne Tobro)

Imetamise vähendamine ja võõrutamine (Teresa ja Marianne)

Lapse iseseisva mängimise toetamine (Asnate Tuulik)

Lapse kõne areng ja selle toetamine esimesel kolmel eluaastal (logopeed Mare Laidra)

Järgnevatel kuudel plaanis:

Kuidas ise oma lapsele päevakava koostada?

Kuidas rahumeelselt toime tulla lapse nutu ja jonnihoogudega?

Väikelapse toitmine

Paarisuhe peale lapse sündi

 

LIITU OOTELISTIGA!

Oih, selleks korraks on liitumine suletud. :(

Liitu ootelistiga ja annan sulle teada, kui liitumine jälle avatud on.

KOGUKONNA LIIKMETE TAGASISIDE

Kuna arvuti taga istudes kuulata ja märkmeid teha on ajaliselt osutunud pea võimatuks, sest ei taha beebi kõrval olles ninapidi arvutis olla, siis kuulan koolitusi jalutuskäikudel ja otsustasin, et kui on mingid teemad mis eriti korda lähevad ja mind puudutavad, siis need kuulan ühel hetkel arvuti taga olles ja saan ka märkmepaberi juurde võtta. Kogu beebi unekoolituse ma nii läbisingi, et tegin endale paralleelselt konspekti ja olen seda nüüd aeg-ajalt ikka lugenud ka.

 

Kuna meie beebi on tõesti siiani olnud pigem musterlaps, siis mul ei ole veel ühtegi kindlat teemat millele vastust otsin. Kõikidest läbitud/kuulatud/loetud teemadest olen saanud millelgagi suhestuda ja mida tuleviku tarbeks kõrva taha panna. Viimati kuulasin toitumisest ja seal oli lisatoidu, soola ja magusa osas väga häid punkte millega poleks osanud varasemalt arvestada ja mida nüüd on hea teada. Juba see fakt, et enne poolt aastat ei ole mõtet hakata lisatoitu pressima hakata, kuigi perearstid juba soovitama hakkavad. Nüüd tean, et pean oma last jälgima ja vaatama kas ta ikka on ise selleks valmis.

 

Seega tänan juba ette sellise vahva ettevõtmise eest. Ma olen kindel, et meie lapsed võivad olla tulevikus tänulikud, et oleme nende kasvamise eas olnud neile toeks viisil, mis on inimlik ja soe. On ju ka raamat, mille pealkiri ütleb hästi "Raamat, mida su vanemad võinuks lugeda ja mille lugemise eest su lapsed sind tänavad" :), sama saab ka teie koolituste ja kogukonna kohta öelda.

Hene-Riin ja Reti (3,5k)

---

Mulle meeldib kogukonna juures kuuluvustunne! Meil kõigil on omad raskuspunktid, aga siin oled sa alati toetatud ja ei pea tundma kriitikat. Üksteise toetamine läbi oma kogemuste on suurim pluss!

KORDUMA KIPPUVAD KÜSIMUSED

Mul on huvi ühe konkreetse kogukonna koolituse vastu. Kas saan koolitusi ka üksikult osta või osaleda ainult ühel veebikoosolekul?

Minu unekursuseid saad eraldi soetada siin. Osasid koolitusi pakuvad koolitajad eraldi ka oma lehtedel ja mitmed pakuvad ka personaalset nõustamist. Minu personaalse nõustamise hinnakirja leiad siit. Üksikult veebikoosolekuga liituda ei saa, sest tihti on meie jutt seal seotud kogukonna materjalide või grupi vestlustega. Olen kogukonda hinnastanud selliselt, et isegi kui 100% kõik materjalid super huvitavad su jaoks ei ole, siis tuleb ta rahaliselt mõistlikum, kui eraldi tükke osta. Ja kogukonna südant, meie super toredaid liikmeid, eraldi kuskilt mujalt ei saa. :) See on tegelikult see hindamatu osa kogukonna juures!

Mille järgi valid igakuiste veebiloengute teemad? Kas ma saan ikka enda küsimustele ka vastused või jäävad teemad hästi üldiseks?

Koolitusteemade valikul on liikmete arvamus on nr 1. Teen küsitlusi ja vaatan võimalusi (kuidas saan nt külaliskoolitajatega kokkuleppele). Igakuiste veebikoosolekute ajal saame rääkida just sellest, mis sulle on oluline ja kutsun küsimustele vastama ka külaliskoolitajaid, et küsida materjalide kohta täpsustavaid küsimusi ja enda olukorra kohta. Alati saad küsida ka kogukonna fb grupist.

Mul ei ole väga palju vaba aega. Kas pean kõik materjalid läbi käima ja igal veebikoosolekul kohal olema?

Ei pea. Suurem osa kogukonna materjale on jagatud pisikesteks tükkideks, et neid vaadata, kui leiad väikse hetke. Koolituskeskkonnas saad ka jälgida, millised materjalid on sul juba vaadatud ja millised mitte. Saad materjalidele ligi ka oma nutiseadmest ja mitmed liikmed kuulavad materjale näiteks kärutades. Saad osaleda täpselt nii paljudel üritustel kui sul vaja on ja fb grupis saame suunata sind selle materjali juurde, mis parasjagu asjakohane on, et sa ei peaks oma energiat kulutama suurest materjalihulgast endale olulise leidmisele.

Sul on veel küsimusi? Kirjuta mulle info@mariannetobro.ee või facebooki või instagrami.