top of page
  • Writer's pictureMarianne Tobro

Aga miks sa ikkagi ei imeta?

Kodulehe sisu ei ole lubatud avalikustada, levitada või kasutada mistahes muul viisil ja kohas ilma Malviine OÜ kirjaliku loata.


Imetamine või mitte imetamine ei muuda seda kui hea ema sa oled.

Sa ei ole halvem ema. Sinu laps ei ole kehvem, kui ta saab piimasegu. Sa ei ole läbikukkunud, kui suurtest pingutustest hoolimata imetamine lõpeb ikkagi varem, kui sa oleks soovinud. Sa saad pakkuda oma beebile lähedust ka siis, kui ta saab pudelitoitu. Piimaseguga toitmine ei tähenda, et sa armastad oma last vähem või ei pinguta piisavalt.

Mõnikord on piimaseguga toitmine selles peres parim võimalik. Iga tilk rinnapiima on pingutamist väärt ja sa ei tee tühja tööd, kui su laps saab piimasegu juurde. 2 nädalat rinnapiimaga toitmist on ka oluline. Piimaseguga toitmine ei tähenda, et sa pole piisavalt hea oma lapsele. Sa oled hea. Sa oled tubli. Sa oled piisavalt naine. Sa oled toetust ja mõistmist väärt.


Jah, imetamine on oluline ja pingutamist väärt ning samas ei ole see ainus oluline asi, mida sa emana oma lapsele pakkuda saad.

Lapsevanemaks olemine on keeruline ja palju tuleb teha keerulisi otsuseid, millele pole selgelt ainult õigeid või ainult valesid otsuseid. Raske on neid otsuseid teha! Mõnikord ei olegi see, mis on beebile muidu parim, kogu pere ja tervet olukorda vaadates kõigile parim. Peresid ja olukordi on nii palju erinevaid. Vali oma parim võimalik ja ära peksa ennast sellepärast, mis oleks võinud olla, kui kõik tingimused oleksid olnud teistsugused. Kui üldse midagi, siis tee endale suur pai selle eest, et sa lapsevanemana suudad vastu võtta raskeid otsuseid ja edasi minna ka siis, kui tingimused pole ideaalsed.


Sa juba oled parim ema oma beebile ja sul pole vaja kellelegi teisele seda tõestada.

Mul oli sama pealkirja ja teemaga blogipostitus ammu valmis kirjutatud ja ootas pooleli olevate blogipostituste kaustas oma aega, aga midagi tundus puudu olevat. Tegin üleskutse oma insta story’s, et äkki mu jälgijatel on küsimusi või mõtteid jagada, mis selles postituses kirjas olla võiks ja väga lühikese ajaga sain mitmeid sõnumeid nii lugude kui ka mõtetega. Sain aru, et suur puudus on mõistmisest ja toetusest. See postitus on minu vastus kõigile teile ja kõigile neile emadele, kellel on raskusi imetamise lõpetamisega rahu teha.

bottom of page