• Marianne Tobro

Kes on imetamisnõustaja?

Oma esimeses postituses ma sissejuhatuseks kirjutan, mida üldse imetamisnõustaja teeb, kellele on imetamisnõustamine ja millal peaks imetamisnõustaja juurde pöörduma.

Imetamisnõustaja toetab ema lapse toitmise küsimustes. Imetamisnõustamise puhul ei ole mingisugust lapse vanuse või ema laste arvu piirangut. Iga kogemus on erinev ja ka kolmanda lapse puhul võib tekkida küsimusi, mis varasemalt üldse pähe ei tulnud. Eriti oodatud on nõustamisele need emad, kellel on lapsi, aga varem pole imetamine õnnestunud nii nagu ise soovinud oleks. Nõustamisel võivad osaleda ka näiteks lapse isa või vanaema, et emale parimat tuge pakkuda.

Imetamisnõustajast võib abi olla näiteks järgnevatel juhtudel:

 1. raseduse ajal imetamiseks ette valmistumisel, eriti kui puudub varasem edukas imetamiskogemus

 2. sünnijärgselt toetab ema ja aitab leida mugava asendi emale ja beebile

 3. kui nibud on katki ja/või imetamine valus

 4. emal on imetamine ebamugav

 5. laps on liiga vähe kaalus juurde võtnud või ema ei tea, kas laps on piisavalt kaalus juurde võtnud

 6. laps tundub näljane

 7. rinnad on tühjad ja tundub, et pole piima

 8. kuidas pakkuda rinnapiima enneaegsele või haigele lapsele

 9. laps on rinnal rahutu

 10. kuidas rinnapiima koguda ja säilitada

 11. kuidas toita last kui ema peab lapsest eemale minema tööle või laps lasteaeda või hoida

 12. kuidas võõrutada rinnast, kas ja millal võõrutada

 13. rinnapõletik, pidevad rinnapõletikud

 14. kuidas valida piimasegu, kuidas toita last piimaseguga

 15. kuidas teha rahu sellega, et imetamine ei õnnestunud

Aga ka muud imetamisküsimused.

Probleemid on lihtsamalt ja kiiremini lahendatavad kui sa võtad minuga ühendust võimalikult vara, enne kui probleem on süvenenud.

On väga tavaline, et ka täiesti normaalse imetamisperioodi jooksul tuleb ette erinevaid küsimusi, tekib probleeme ja takistusi. Nende takistustega on palju kergem hakkama saada kui tead, miks on just parasjagu raske, miks mu laps või mu keha käitub nii nagu ta käitub. Kui on teada vastus küsimusele miks, siis saab leida ka ideid, kuidas teha olukorda kergemaks või kuidas kiirendada selle olukorra möödumist.

Ka probleemi lahendamiseks on mul vaja teada miks ja kuidas on probleem tekkinud. Tihti piisab juba probleemi põhjuse leidmisest, selle kõrvaldamisest ja saabki kõik korda. Mõnikord aga pole lahendus nii kerge ja olukorra normaliseerimine võtab aega, mis tähendab pikemat koostööd.

Mina olen õnnelik kui sina oled õnnelik. Et ma sind kõige paremini aidata saaksin, siis ütle julgelt, mida soovid, mõtled ja millised on sinu eesmärgid imetamisel. Kui sul on veel küsimusi, siis kirjuta mulle!

Mõnusat imetamist!

Marianne

 • Facebook
 • Instagram

©Malviine OÜ - Kõik õigused kaitstud 2020

Kodulehekülje sisu ei ole lubatud avalikustada, levitada või kasutada mistahes muul viisil ja kohas ilma Malviine OÜ kirjaliku loata. Avalikustamisel peab säilima viide info algallikale va juhul kui ei ole kokkulepitud teisiti. Veebilehe sisu võib printida vaid isiklikuks kasutamiseks.