top of page
  • Writer's pictureMarianne Tobro

Kuidas beebi kõrvalt unepuudust vähendada

Mulle on öine uni väga oluline. Kui ma ei saa piisavalt magada, siis ma olen võimetu midagi asjalikku päeva jooksul ära tegema, ärritun kergesti, karjun ja olen üldse suht vastik inimene. Seega on magamine oluline ja et olla vähegi normaalne inimene, siis olen ma püüdnud leida ka väikse beebi kõrvalt erinevaid võimalusi, kuidas ikkagi kvaliteetselt välja puhata.


Kõige tihedamini soovitatakse võtta beebi kaissu ja magada beebiga koos päeval ka. Tore, kui see sulle sobib, aga kahjuks kõigile see variant ei sobi. Lapsega samas voodis magamisel on minu uni nii erk, et olenemata unetundidest ei tunne ma end ärgates puhanuna. Ka päeval magamine on minu jaoks narrimine, mis lisaks väsimusele teeb veel uimaseks ka. Aga proovida tasub kindlasti, sest paljudele need variandid sobivad. Mõned vanemad panevad lapse voodi ilma ääreta enda voodi kõrvale. Nii saad öösel lapse söötmiseks end lapse voodisse nihutada ja kui ta on söönud, siis jälle vaikselt oma voodisse tagasi hiilida.


Kahe lapse kõrvalt olen leidnud aga mina ka need nipid, mis meie perele sobivad.


Kui mu väiksem laps oli veel väga väike beebi ja üldse pikalt magada ei armastanud, siis oli mel mehega selline graafik, et õhtul kell 21 sain mina minna voodisse ja segamatult magada 3-4 tundi. Mees oli lapsega elutoas ja parimal juhul laps magas tema kõhu peal kuni mees sai mõnd head filmi või sarju vaadata. Ülejäänud öö sai mees magada, et tööks välja puhata ja beebi magas minu kaisus.


Juba esimese lapse beebiajal jõudsime me ka kokkuleppele nädalavahetuse unegraafiku osas. Ühel hommikul sain magada mina nii kaua kui vaja ja teisel hommikul tema. Kui oli minu magamise hommik, siis tegeles lastega issi. Imetasin otseloomulikult mina, aga kui see tehtud sai, siis läksid lapsed jälle issiga toimetama. Ma usun, et see on ka suuresti põhjuseks, tänu millele minu lastel on väga lähedane suhe oma isaga.


Laste kasvatamine on tiimitöö. Kasutu on öösel magavat meest vaadata ja vihastada. Lapse sünd perre on lisaks kõigele ilusale ka väga nõudlik ja koos sellega hakkama saamine on palju kergem kui üksi. See ei ole võitlus, et kes kui palju teeb või kelle töö on tähtsam, vaid tuleb leida oma perele sobivad lahendused ja kokkulepped, kuidas mõlemal vanemal saavad täidetud esmased vajadused unele, toidule ja oma ajale.

Marianne

bottom of page