top of page
  • Writer's pictureMarianne Tobro

Kuidas välja pumbatava piima kogust suurendada?

Kodulehe sisu ei ole lubatud avalikustada, levitada või kasutada mistahes muul viisil ja kohas ilma Malviine OÜ kirjaliku loata.

See postitus on neile emadele, kes kas peamiselt või ainult pumpavadki rinnapiima välja.


Kuidas suurendada välja pumbatava piima kogust?

  1. Rinnapiima peaks välja pumpama vähemalt 8 korda ööpäevas, rinnapiima koguse suurendamiseks oleks hea kui isegi 10-12 korda. Võid pumbata päeval 2-2,5h järel ja öösel 3-4h järel (piima koguse suurendamiseks 1,5-2h tagant päeval ja 2,5-3h tagant öösel). Keskmiselt võiksid kulutada piima välja pumpamiseks 20-30 minutit. Seda ka siis kui piima ainult piiskhaaval nõrgub või üldse mitte.

  2. Piima kogus võib olla suurem ka öösel. Kui see sulle sobib, siis võid ka näiteks vastu hommikut tihedamini pumbata ja siis magada päeval või õhtul varem voodisse minna.

  3. Kontrolli üle pumpa kinnitused, lehtri suurus ja pumba võimsus. Pumba võimsus peaks olema sellise tugevusega, et tunned, et tõmbab tugevasti (ja piim tuleb välja), aga mitte valusalt. Pumpamine ei pea olema valus.

  4. Proovi maraton pumpamist.


Mis on maraton pumpamine?

Maraton pumpamine imiteerib tita käitumist piima tellimise perioodil rinnapiima koguse suurendamiseks.


Kuidas maraton pumpamine käib?

  1. Asenda 1-2 pumpamiskorda ööpäevas maraton pumpamisega.

  2. Jätka pumpamist ka siis, kui enam üldse piima ei tule. See annabki su kehale märku, et nõudlus on suurem ja tuleb juurde toota.

  3. Enne pumpamist ja pumpamise ajal masseeri rinda, et piim paremini välja tuleks. Võid rinda ka soojendada.

  4. Suurenda vedelikutarbimist ja söö regulaarselt.

  5. Oota tulemust 2-3 päeva pärast.

Kas oled proovinud maraton-pumpamist ja kuidas mõjus? Milline on sinu kogemus pumpamisega? Tule jaga oma nippe minu facebooki lehel või saada oma lugu kiri@mariannetobro.ee.

bottom of page