UNENÕUSTAMINE

MIS ON UNENÕUSTAMINE?

Ma aitan beebi ja väikelastega peredel hästi magada ja leida oma pere jaoks õiged viisid hea une saavutamiseks. Aitan sellest tohutust ja tihti vastuolulisest infost üles leida selle, mis on praegu teie olukorras oluline, lahti mõtestada unemüüte, kuulan ja ei mõista hukka, toetan ja julgustan, selgitan ja vastan “miks” küsimustele. Informeeritud vanem saab teha informeeritud otsuseid ja tunda end enesekindlalt. Toetatud vanem saab tegutseda armastusest, mitte hirmust või ümbritsevate survest.

KELLELE ON MINU UNENÕUSTAMINE MÕELDUD?

 

Kuigi olen kindel, et oskan aidata suurema osa unemurede korral, siis kõige paremini on sujunud koostöö peredega, kus väärtustatakse järgnevat:

 

Nad ei soovi teha unekooli, mis nõuab lapse üksi nutma jätmist.

Mõnikord on varem unekooli juba proovitud, aga selle käigus on saanud selgeks, et see lahendus ei sobi. Oluliseks peetakse lapse nutule vastamist, turvalist kiindumussuhet, usaldust ja kontakti oma lapsega. 

 

Teadmist, mis on normaalne.

Minu kliendid tahavad teada, kas nende ootused on realistlikud arvestades lapse normaalset eakohast arengut. Lisaks lapse une muutmisele on nad avatud meelega leidmaks lahendusi ka enda käitumise ja unekorralduse muutmises.

 

Hea suhte ja kontakti loomist lapsega. Ja iseendaga.

Aitan mõista ja tundma õppida lapse märguandeid ja temperamenti ning kuidas see erineb vanemate omast. Aitan lahti mõtestada rolli lapsevanemana ning kuidas see sobitub ülejäänud rollide juurde. Aitan tasakaalu leida lapse ja enda vajaduste vahel. Need on teadmised, mis toetavad teie suhet kogu elu, mitte ainult mõned kuud.

 

Personaalset lähenemist, mitte copy-paste uneplaani.

Nad soovivad pigem informatsiooni, erinevaid võimalusi ja kogemust kuulda, kui seda, et keegi ütleks kuidas peab ja annab kivisse raiutud päevakava või programmi. Kuigi nõustamisel on mõnikord vajalik ka päevakava korrigeerimine, siis alati koostan selle personaalselt, aluseks selle lapse vajadused ja eripärad. Väsinud vanema elu lihtsamaks tegemiseks saab ka punktilist kokkuvõtet soovitustega (nimetatakse ka uneplaaniks), aga see on enne koostöös sündinud.

21AE8891-ABBA-493C-AB64-73132D4E7609_edi

HINNAKIRI

D669576D-2DC0-4922-9399-C50DC120C4BC.jpe

Mini konsultatsioon - 80€/60€

40 minutit kestev nõustamine telefoni teel.

Sobib:

 • "Mul on üks väike küsimus" olukordadeks.

 • Kui peale unekursuse vaatamist tahad mõnda kohta läbi rääkida.

 • Suures plaanis on asjad selged, aga tahad mõtteid vahetada, et mingist keerulisest kohast üle saada.

 • Sobib ka kogemusnõustamiseks, raske sünnitus- või imetamiskogemuse jagamiseks või millest iganes soovid minuga rääkida - olen 40 minutit sinu päralt.

Ei sobi:

 • Keeruliste ja mitmetahuliste une- ja toitmisprobleemide lahendamiseks.

 • Olukordadeks, mis vajavad põhjalikumat analüüsi ja unepäevikuga tutvumist (näiteks tihe ärkamine öösel või iseseisev uinumine olukorras, kus pole hetkel toimivat uinutamise viisi).

 • Kui vajad rohkem toetust ja suhtlemist kui 40 minutit kõnet võimaldab.

Korduva kliendi soodushind 60€ kehtib neile, kellega olen juba varem tasulisel nõustamisel suhelnud, kes on kogukonna liikmed või kellel on kehtiv ligipääs oma lapse vanusegrupi unekursusele.

2.png

Nõustamispakett "Hea uni" - 320€

Pakett sisaldab:

 • Küsimustiku ja unepäeviku analüüsi.

 • Umbes tunni ajast (video)kõnet.

 • Kirjalikku kokkuvõtet soovitustest.

 • 4 x 20-minutilist telefoni/e-maili konsultatsiooni kasutamiseks 3 kuu jooksul.

 • Edaspidi konsultatsioonid kliendi hinnaga.

Enne nõustamispaketi soetamist on hea mõte broneerida aeg 15-minutiliseks tutvumiskõneks. Kõne ajal saame lähemalt rääkida, et millised on sinu ootused nõustamisele, milline on minu lähenemine ja kuidas nõustamine välja näeb. Nii saame mõlemad veenduda, et klapime hästi. Tutvumiskõne ei sisalda uneküsimustele vastamist.

shutterstock_454457713.jpg

Nõustamispakett "Lõpuni toetatud" - 600€

Pakett sisaldab:

 • Küsimustiku ja unepäeviku analüüsi.

 • 2x umbes tunni ajast (video)kõnet. Teine kõne sobib ühe teema pikemaks arutamiseks (sünniloo kuulamine, imetamisnõustamine, kogemusnõustamine) või teise lapse une teemadest rääkimiseks.

 • Kirjalikku kokkuvõtet soovitustest.

 • 10 x 20-minutilist telefoni/e-maili konsultatsiooni kasutamiseks 3 kuu jooksul.

 • Edaspidi konsultatsioonid kliendi hinnaga.

Enne nõustamispaketi soetamist on hea mõte broneerida aeg 15-minutiliseks tutvumiskõneks. Kõne ajal saame lähemalt rääkida, et millised on sinu ootused nõustamisele, milline on minu lähenemine ja kuidas nõustamine välja näeb. Nii saame mõlemad veenduda, et klapime hästi. Tutvumiskõne ei sisalda uneküsimustele vastamist.

MIKS VALIDA MIND OMA UNENÕUSTAJAKS?

LÄHEDUSSUHE JA LAPSE MÄRGUANNETELE VASTAMINE ON PRIORITEET

Sa ei pea kartma, et survestan sind tegema nutukooli või kasutama karme lapse vajadustega mitte arvestavaid meetodeid. Lapse nutt pole manipuleerimine, lapse märguannete järgi toitmine ja uinumise abistamine on normaalsed. Loome lapsele tingimused, et ta saaks hästi magada ja ta teeb seda, kui ta on valmis, mitte ei õpeta last, et keegi ei tule nagunii.

PEREKESKNE JA PÕHJALIK LÄHENEMINE

Uni ei ole üks asi vaakumis. Und mõjutab lapse ja vanema temperament, toitmise korraldus, tervis, stress, ärevus, vanema enesetunne ja enesekindlus, päevategevused ja siis muidugi ka uneharjumused. Vaatame laiemalt läbi lapse vajadused, räägime, millised on tema individuaalsed märguanded ja mida saame teha, et laps saaks paremini magada.

TOETAN JA JULGUSTAN

Võtan aega kuulamiseks, aru saamiseks, mõistmiseks, inimlikuks toetuseks, soovituste põhjendamiseks ja küsimustele vastamiseks. Kui sina tunned end turvaliselt ja enesekindlalt, siis jaksad olla toeks oma lapsele ja tulevad muutused ka kogu perele rahumeelsemalt. Õnnelik vanem, õnnelik laps.

500+ ABI SAANUD PERET

Seni on 2020. aastal minuga suhelnud personaalsel nõustamisel või läbi unekursustel osalemise üle 500 pere.

6+ AASTAT KOGEMUST VANEMATE TOETAMISEL

Toetan lapsevanemaid 2014. aastast.

MITMEKÜLGNE VÄLJAÕPE JA KOGEMUS

Saan sind toetada mitmekülgselt, sest lisaks unenõustaja ametile olen ka sünnitusjärgne peretoetaja ja imetamisnõustaja. Õppinud juurde ka pudelist ja piimaseguga toitmise eripärasid, lisatoiduga alustamist, täiskasvanute uneprobleeme, sünniloo kuulamist, vaimse tervise teemasid ja muud.

TAGASISIDE KLIENTIDELT

Olen ammu tahtnud Sulle tegelikult kirjutada ja tänada. Tänada Sind selle eest, et andsid  mulle enesekindlust. Tänada Sind selle eest, et andsid mulle julgust kuulata enda last. Ja ka selle õpetuse osas, et on teisi mooduseid kui nutva lapse magamistuppa jätmine. Ja tahan tänada ka selle eest, et andsid mulle teadmise, et see, kuidas mõtlen - on õige! Teinekord, kui jälle mõte uitama läheb, kuulan Sinu viimast videokoolitust pisibeebide une kohta ja olen jälle õiges mõttemaailmas. :)

 

Meil on vahepeal tegelikult väga hästi ka läinud. Kindlasti, on paremaid ja halvemaid päevi, aga ega meil, suurtelgi, iga päev samad tujud, tunded ja uned ole. Samas, ma näen muutusi ja lapse suutlikkust ka väiksema sekkumisega uinuda. Mitte kindlasti iga kord. Teinekord jään venitama tema unega ja ega siis laps süüdi pole, et täiskasvanu ei suuda ennast kokku võtta. :) 

 

Seega, AITÄH Sulle. See, mida Sa teed, on imeline. Aidates päästa meie laste unesid, nututa :)

Riina

---

Uneinglid on olemas ja see on kindlasti Marianne teine nimi. Pöördusime Marianne poole, sest enda mõistus oli otsas ja infot laste uneteooriate kohta tohutult palju. Olime mitmeid erinevaid meetodeid kasutanud ka Marianne videoloengutest, kuid tundsime et vajame siiski personaalsemat lähenemist. 

Marianne lähenes asjale täpselt nii nagu ootasime. Kuulas meie mured põhjalikult ära, aitas lisaks unele lahti selgitada ka sünniloo osa, et tuua iseendasse tagasi südamerahu. Kirsiks tordil oli Marianne nõustamine, mis on ülimalt abivalmis, professionaalne ja kõige positiivsem kogemus omaette. 

Nii põhjalikku tuge ja tagasisidet annab otsida. Meie leidsime! Aitäh aitäh aitäh :)

Tahaks loota, et hea unega perekonnas kasvavad ehk ka rõõmsamad lapsed :)

---

Enne unenõustaja poole pöördumist ei osanud minu 7-kuune beebi veel iseseisvalt uinuda. Ööd olid väga kurnavad, kuna laps uinus ööunne vaid rinnaga ja ärkamisi öösel oli 5-7 korda ja see kestis meil väga pikalt. Lisaks päevaunede pikkus oli vaid 30 minutit. See oli lõpuks nii väsitav, et otsustasin pöörduda unenõustaja poole. Leidsin sotsiaalmeediast Marianne, kes teeb leebet unekooli, ilma nututa, mis sobis meile ideaalselt. Meil läks küll rohkem aega iseseisva uinumise õppimiseks, aga lõpuks see päev saabus, kui minu pisike jääb ööunne ilma rinnata ja ärkab praegu vaid 1 kord öösel ja päevauned on meil palju palju pikemad. Ma olen nii tänulik ja õnnelik, et suutsime ilma suurema nututa selle saavutada. Mulle väga meeldis Marianne leebe lähenemine, et ei pea laskma lapsel nutta mitmeid tunde, kui lõpuks uinub. Kindlasti soovitan kõikidele emadele, kellel on sama probleem ja ei soovi oma beebile stressi tekitada ja jätta teda üksi nutma ja uinuma. On võimalik ka teistmoodi läheneda ning minu süda on rahul ja beebi on õnnelik :)

Heidi Ingver

---

Pöördusin unenõustaja poole, sest lapse uneaeg oli muutumas stressoriks kogu perele. Olime elukaaslasega oma arust püüdnud kõike, aga laps magas väga halvasti ja keeldus oma voodist. Otsustasin unenõustajalt abi küsida. Ei kahetse otsust. 

Nõustaja kuulas ja andis tagasisidet, peegeldas ka palju minu mõtteid. Seedisin nõustaja öeldut päevakese ja sain aru, kui palju abi mulle isiklikult nõustamisest oli. Panin kirja ka enda jaoks olulisi mõtteteri.

Hakkasime vaikselt soovitatud muudatusi sisse viima. Tänaseks on lapse unele panek hoopis midagi muud. Olen tänulik.

KORDUMA KIPPUVAD KÜSIMUSED

 

Kas garanteerid tulemuse? Kui kiiresti jõuan tulemusteni?

Unenõustamine ei toimu tellimustööna, et tahan just sellist last, kes magab. Ma ei garanteeri ühtki tulemust, sest tulemus suuremas osas ei sõltu minust. See sõltub muuhulgas infost, mida mulle nõustamise käigus jagatakse, vanema ootustest ja soovidest ning valmisolekust soovitusi päriselt rakendada ning kõige olulisem - lapse valmisolekust.

Kas unenõustamise käigus peab loobuma lapse rinnaga magama panemisest, kolima lapse oma voodisse või oma tuppa?

Ei pea, kui teile senine korraldus sobib. Kui ei sobi, siis leiame variandid, kuidas seda muuta.

Ma ei suuda lasta tal nutta. Kas saab ka ilma nututa?

See, et vanem tahab oma last lohutada ja tema nutule reageerida on täiesti loomulik, normaalne ja julgustan seda igati. Ma ei tegele unekooliga, mis eeldab lapse üksi nutma jätmist. Vastavalt lapse vanusele, arengule, temperamenditüübile ja uneprobleemile võib juhtuda, et mingil määral nuttu on, sest nutt on lapse suhtlemise viis, aga nõustamise käigus püüame leida tingimused, et seda oleks võimalikult vähe ja alati julgustan lapse vajadustele vastama ja teda lohutama. Minu "tööriistakastis" on erinevaid meetodeid nii vajadusel kiiremate ja suuremate muutuste läbi viimiseks kui ka aeglasemaid ja lapse tempos liikuvaid juhiseid, mille puhul enamasti nuttu polegi.

Kas sa toetad luti kasutamist/pikaajalist imetamist/varast rinnast võõrutamist?

Usaldan ja toetan vanema otsuseid. Sinu soovid luti kasutamisel või mitte kasutamisel ja imetamisel või mitte imetamisel on mulle olulised teada, et sind parimal viisil toetada, aga mul ei ole peredele selles osas nõudmisi, et peab kas ühte või teistpidi tegema. Soovi korral jagan sulle infot, et otsustamine kergem oleks, aga otsused on pere teha.

Kõik räägivad, et tihe imetamine ja öösel ärkamine on normaalne. Ma tahan olla leebe ja lapsest lähtuv vanem, aga ma olen kurnatud ja enam nii ei jaksa. Kas pean lihtsalt välja kannatama?

Ei pea lihtsalt välja kannatama, kui sinu jaoks ei ole see olukord talutav. Mitte midagi tegemise ja karmi nutukooli vahel on veel miljon võimalust, kuidas tagada, et ka vanem saaks piisavalt und ja kuidas soodustada lapse paremat und.

Kas pean järgima ranget une- ja toitmisgraafikut?

Nii nagu mõni täiskasvanu vajab ja eelistab rutiini rohkem, on sama ka beebidega. Mõni beebi magab palju paremini, kui iga päev on söögi- ja uneajad enam-vähem samasugused ja teise puhul toimib kõik paremini lapse märguannete järgi toimides. Saame rääkida nii sellest, kuidas lapse märguandeid mõista, mis põhimõtete järgi lapsele päevakava koostada kui ka sellest, et kuidas aru saada, milline variant sinu lapsele võiks kõige paremini sobida. Kui päevakava koostan, siis lapse olemasoleva unepäeviku põhjal ja püüdes tema loomulikku rütmi tabada. Kõiki lapsi samasugustesse copy-paste päevakavadesse suruda ei proovi.

Sul on veel küsimusi unenõustamise kohta? Broneeri aeg tasuta 15-minutiliseks tutvumiskõneks ja räägime!