VÕÕRUTAMINE

RINNAGA TOITMISE VÄHENDAMINE JA VÕÕRUTAMINE
Untitled design-5.png

OLED ÕIGES KOHAS, KUI

>> Soovid last võõrutada austavalt ja leebelt, aga ei tea, kust alustada või pole kindel oma otsuses.

>> Oled püüdnud võõrutamisega tegeleda, aga see pole toiminud.

>> Soovid imetamissuhtes rohkem piire seada. Näiteks võõrutada ära ainult öine imetamine või säilitada kindlaid toitmiskordi, aga mitte täielikult võõrutada.

>> Vajad enesekindluse-süsti, et pihta hakata. :)

Võõrutamise mini-kursus ei ole sulle, kui soovid võõrutada alla 10 kuu vanust last või soovid võõrutada last pudelist. Siin loengus räägime ligi aastaste ja vanemate laste imetamiskordade vähendamisest ja võõrutamisest.

SAAME TUTTAVAKS

Tere! Mina olen Marianne. Olen lapsevanemaid nõustanud alates 2014. aastast, sellest unenõustajana tegutsenud viimased 4 aastat.

Ma olen natuke teistmoodi unenõustaja, sest ma ei tegele unekooliga, mis eeldab lapse üksi nutma jätmist. Ma ei pea ka piisavalt heaks lahenduseks kõige ära kannatamist. Pean oluliseks seda, et täidetud saavad nii lapse kui ka vanema vajadused.

Oskan läheneda beebi unele terviklikult, sest lisaks põhjalikule unenõustaja väljaõppele olen läbinud ka imetamisnõustaja, sünnitusjärgse doula õppe ja sadu tunde täiendkoolitusi erinevatel teemadel. Pudeliga toitmisest laste ja täiskasvanute vaimse terviseni.

69FDAC95-518D-4454-8350-1739E3BF416F.jpe
Teresa profiil.jpg

Võõrutamise loengut kokku pannes tegin koostööd imetamis- ja toitumisnõustaja Teresaga, et saaksid asjatundlikud vastused ka võõrutamist ja lapse toitmist puudutavatele küsimustele.

Teresa on imetamis- ja toitumisnõustaja, kes ütleb enda kohta nii: "Ei ole mõtet salata, et meie moodne toidukeskkond nõuab, et lapsed õpiksid hoopis teistsuguseid oskusi kui need, mida õpetavad traditsioonilised toitmismeetodid. "Söögu taldrik tühjaks!" soovituste andmise asemel innustan emasid mõtlema teisiti - jälgima oma lapsi ning usaldama nende isu, pühenduma meeldiva ning turvalise toitumiskeskkonna loomisele ja keskenduma elukestvate heade harjumuste sisseviimisele.

 

Olen ise ema ja tean, et lisatoiduga alustamine ja piima toidu vähendamine on oluline (armas ja põnev!) etapp lapse elus, kuid see aeg, mis peaks olema täis suurt elevust, võib endaga tuua hoopis palju kõhklusi ning stressi. Mina usun, et teadmistes peitub jõud ning areneb just see, millele pöörad oma tähelepanu ning seetõttu jagangi peredele oma kogemusi, nõu ja tõenduspõhist infot, et ka nemad saaksid oma lapse toitmisel põimida enesekindluse suure rõõmuga."

EDULOOD

kliendid räägivad

IMG_1690.jpg
IMG_1689.jpg

VÕÕRUTAMISE MINI-KURSUS

Vaata, millest juttu tuleb
Ära maga maha!-3.png

1 Rinnapiim kui toit

1.1 Millega võõrutamisel asendada rinnapiim?

1.2 Rinnapiima asendamine alla aastase puhul

1.3 Rinnapiima asendamine üle aastase puhul

1.4 Kui laps sööb muud toitu halvasti

2 Imetamine kui läheduse pakkumise viis

2.1 Kas me oleme valmis?

3 Praktilised ideed ja meetodid võõrutamiseks

3.1 Une eelse toitmiskorra võõrutamine

3.2 Öise toitmise võõrutamine

3.3 Päevase toitmise võõrutamine

3.4 Ema kohanemine

VAATA VÕÕRUTAMISE MINI-KURSUST

 

MINI-KURSUS VÕÕRUTAMINE

35€

10-kuuse ja vanema lapse imetamiskordade vähendamine ja võõrutame.

BEEBI UNI + VÕÕRUTAMINE

73€

Kui su laps ei uinu üldse ilma rinnata, kardad, et ta ilma imetamiseta ärkaks hommikul väga vara või soovid lihtsalt ka une kohta rohkem teada.

EDULOOD

kliendid räägivad

Mulle meeldis toetav suhtumine. Ma tunnen tihti survet, et oleks aeg imetamisest loobuda, aga siis võtan selle kursuse ja kuulan ja saan aru kui imelise kogemuse osaks ma saanud olen. Kursus aitas rasketel hetkedel positiivset meelt hoida sellega, et kui ma valmis olen, siis on õige aeg võõrutamiseks.

Anonüümseks jääda soovinud klient

Mulle meeldis konkreetsus ja see, et ei olnud tühja loba. Kursus aitas leida erinevaid viise, kuidas õpetada lapsele, et tiss ei võrdu unega ning andis ka mulle ideid, kuidas last une eelsest tissitamisest võõrutada. Kuna minu teekond imetamisega ei alanud just roosiliselt, siis on mul väga hea meel, et selline kursus on olemas. See kursus on mind juba praegu palju aidanud ja kindlasti aitab ka edaspidi, kui oleme valmis lapse täielikult rinnast võõrutama.

Anonüümseks jääda soovinud klient

Mulle meeldis kahe lektori erinev vaatenurk, sest olen tundnud, et võõrutamisel on toitumise osa ebakindlust tekitanud, kuid see osa on siin kenasti kaetud. Meeldis ka see, et oli juttu vaimsetest murekohtadest ja soovitusi sellega toime tulekuks. Kursus võttis surve maha.

Anonüümseks jääda soovinud klient

Ka mina sain Marianne uneloengust suht kiiresti abi. :) Mingi kuuga laps uinus ise ja lõppes see öine ärkamine ja söömine.

Siiri Kalmet

Head nõuanded, toetav ja julgustav lähenemine. Pani mind tõsisemalt mõtlema.

Anonüümseks jääda soovinud klient

Kursus andis mulle moraalset tuge, julgustas ja ütles, et on okei võõrutada ning andis praktilisi nõuandeid, kuidas võõrutada.

Anonüümseks jääda soovinud klient

Ma olen võõrutamise suhtes veel 50-50 seisukohal, kuid väga hea oli kuulata, milline see protsess võib lõpuks emotsionaalselt välja näha. 

Anonüümseks jääda soovinud klient

Mul on väga hea meel, et selline kursus on olemas. Olen esimest korda ema ning minu teekond imetamisemaailmas ei algand just eriti roosiliselt. See kursus on mind juba praegu aidanud ning aitab kindlasti ka edaspidi kui oleme valmis lapse täielikult rinnast võõrutama. Aitäh!

Anonüümseks jääda soovinud klient

Kursus tekitas enesekindlust piisavalt, et lõpuks võõrutamisega alustada.

Anonüümseks jääda soovinud klient