Untitled design-5.png

Võõrutamine

Rinnaga toitmise vähendamine ja võõrutamine.

Võõrutamise loeng on sulle, kui:

  • oled mõelnud võõrutamise peale, aga pole kindel oma otsuses;

  • tahad võõrutada, aga ei tea, kust alustada;

  • tahad võõrutada last austavalt ja leebelt;

  • olete püüdnud võõrutamisega tegeleda, aga see pole toiminud;

  • tahad imetamise juures rohkem piire panna, näiteks võõrutada ära ainult öine imetamine või jätta ainult kindlad imetamiskorrad, aga mitte päris ära võõrutada.

Võõrutamise loeng ei ole sulle, kui:

  • soovid võõrutada päris pisikest last rinnapiimast. Siin loengus räägime ligi aastaste (10k+) ja vanemate laste võõrutamisest.

SAAME TUTTAVAKS!

Tere! Mina olen Marianne.

Minu esimene laps oli kohutav magaja. Ma peaaegu ei julgenud rohkem lapsi saadagi. Teine magas täitsa hästi, sest raseduse ajal lugesin ma läbi kõik (reaalselt, kümneid) raamatud, mis ma une kohta leidsin. Oleks ma siis veel teadnud kõike seda, mis ma nüüd tean! Sulle olen asja lihtsamaks teinud ja olulisema oma

e-kursustesse pakkinud.

Ma olen natuke teistsugune unenõustaja, sest ma ei tegele unekooliga, mis eeldab lapse üksi nutma jätmist. Pean oluliseks seda, et täidetud saavad nii lapse kui ka vanema vajadused.

 

Oskan läheneda beebi unele terviklikult, sest lisaks põhjalikule unenõustaja väljaõppele olen ka imetamisnõustaja, sünnitusjärgne doula ja läbinud sadu tunde täiendkoolitusi erinevatel teemadel. Pudeliga toitmisest laste ja täiskasvanute vaimse terviseni.

69FDAC95-518D-4454-8350-1739E3BF416F.jpe

Võõrutamise loengut kokku pannes tegin koostööd imetamis- ja toitumisnõustaja Teresaga, et saaksid asjatundlikud vastused ka võõrutamist ja lapse toitmist puudutavatele küsimustele.

Teresa profiil.jpg

Tema on Teresa.

Teresa on imetamis- ja toitumisnõustaja, kes ütleb enda kohta nii: "Ei ole mõtet salata, et meie moodne toidukeskkond nõuab, et lapsed õpiksid hoopis teistsuguseid oskusi kui need, mida õpetavad traditsioonilised toitmismeetodid. "Söögu taldrik tühjaks!" soovituste andmise asemel innustan emasid mõtlema teisiti - jälgima oma lapsi ning usaldama nende isu, pühenduma meeldiva ning turvalise toitumiskeskkonna loomisele ja keskenduma elukestvate heade harjumuste sisseviimisele. Olen ise ema ja tean, et lisatoiduga alustamine ja piima toidu vähendamine on oluline (armas ja põnev!) etapp lapse elus, kuid see aeg, mis peaks olema täis suurt elevust, võib endaga tuua hoopis palju kõhklusi ning stressi. Mina usun, et teadmistes peitub jõud ning areneb just see, millele pöörad oma tähelepanu ning seetõttu jagangi peredele oma kogemusi, nõu ja tõenduspõhist infot, et ka nemad saaksid oma lapse toitmisel põimida enesekindluse suure rõõmuga."

MIKS EELISTADA MINU E-KURSUSEID?

EI PEA OOTAMA

Saad unekursustele ligi kohe peale tasumist ja sa ei pea ootama, millal unenõustajal on vabu aegu pakkuda.

OLED TOETATUD

Iga teema juures on võimalik küsida lisaküsimusi, kui tahad midagi täpsustada või üle küsida enda olukorra kohta.

MUGAVUS

Saad vaadata materjali igal pool, igal ajal, oma tempos. Ei pea kuskile kohale sõitma ega kindlal ajal arvuti taga olema.

700+ ABI SAANUD PERET

2020. aastal suhtles minuga personaalsel nõustamisel või läbi unekursusel osalemise üle 700 pere.

7+ AASTAT KOGEMUST VANEMATE TOETAMISEL

Toetan lapsevanemaid 2014. aastast. Näen une teemasid mitmest küljest, sest lisaks unenõustaja ametile olen ka kogemusnõustaja, imetamisnõustaja, sünnitusjärgne doula ning toetaja lapse kaotuse korral.

3+ AASTAT E-KURSUSTE LÄBI VIIMIST

See versioon unekursustest, mida sa täna näed on mitme aasta pikkuse arendamise ja parendamise tulemus.

MIKS VÕÕRUTAMISE KURSUSEL OSALEDA?

Pildid.png

Aitame sul leida selgust. Räägime, mis on võõrutamine ja kuidas aru saada, et teie peres on võõrutamiseks õige aeg.

Teresa räägib rinnapiimast kui toidust ning sellest, et millega võõrutamisel rinnapiim asendada ning kuidas peaksid võõrutamise järgselt lapse menüüle lähenema olenevalt lapse vanusest. Ta jagab soovitusi nii nende laste jaoks, kellel veel paar kuud aastast puudu, üle aastastest kui ka üle kahestest.

Räägime ka imetamisest kui läheduse pakkumise viisist, mida oodata ning kuidas toetada ennast ja last muutuste perioodil. Vihje: LÄHEDUS EI VÄHENE EGA KAO, VAID MUUTUB!

Lõpuks jagame praktilisi ideid, kuidas erinevaid toitmiskordi võõrutada ning kuidas ise võõrutamisega kohaneda nii füüsilisel kui ka emotsionaalsel tasandil.

Mine täpset sisukorda lugema.

VAATA E-KURSUST

SOETA LIGIPÄÄS AINULT VÕÕRUTAMISE LOENGULE

- 6 kuud ligipääsu

- ühekordne makse

- täpsustavate küsimuste küsimise võimalus läbi koolituskeskkonna vestlusakna

35€

SOETA LIGIPÄÄS VÕÕRUTAMISE JA BEEBI UNE KURSUSELE

Koos on soodsam! Kui lisaks võõrutamisele on sul küsimusi ka beebi une kohta, siis tasub osta mõlemad.

60€

Võõrutamine + Beebi uni

 

SISUKORD

Ära maga maha!-3.png

1 SISSEJUHATUS

1.1 Sissejuhatus

1.2 Mis on võõrutamine ja millal võõrutada

2 RINNAPIIM KUI TOIT

2.1 Millega võõrutamisel asendada rinnapiim?

2.2 Rinnapiima asendamine alla aastase lapse puhul

2.3 Rinnapiima asendamine üle aastase puhul

2.4 Kui laps sööb muud toitu halvasti

3 IMETAMINE KUI LÄHEDUSE PAKKUMISE VIIS

3.1 Kas me oleme valmis?

4 PRAKTILISED IDEED JA MEETODID VÕÕRUTAMISEKS

4.1 Une eelse toitmiskorra võõrutamine

4.2 Öise toitmise võõrutamine

4.3 Päevase toitmise võõrutamine

4.4 Ema kohanemine

 

KORDUMA KIPPUVAD KÜSIMUSED

Kust ma tean, et sinu nõuanded minu põhimõtetega kokku käivad?

Üks võimalus on lugeda minu blogi, jälgida mind instagramis, fb-s ja Küsi Külalt grupis. Teiseks võib sind aidata teadmine, et kõik unekursused sisaldavad mitmeid erinevaid soovitusi ja meetodeid vastavalt sellele, millised on erinevate inimeste eelistused ja kui keeruline on teie olukord (kui kiiresti on muutust vaja). Olen leebe ja last austava lähenemisega ning seetõttu enda jaoks välistanud unekooli, mis eeldab lapse üksi nutma jätmist. Pean oluliseks lapse ja vanema unega tegelemisel terviku vaatamist - lapse ja vanema tervis, toitumine, harjumused, temperament, vanus ja areng, teie pere tõekspidamised ja eesmärgid.

Mis siis kui mul tekib mõni küsimus?

Üldiselt on veebikursuste suurimaks miinuseks see, et info on üldine. Loomulik, sest väga raske on panna kokku kursust, mis 100% kõigi inimeste kõigile küsimustele vastaks. Sellepärast on kõigi minu unekursuste juures ka küsimuste küsimise võimalus. Erinevalt veebinarist on sul võimalik ka materjal läbi seedida ja hiljem tagasi tulla ning küsida kui oled hakanud mingit meetodit rakendama ja küsimus tekib hiljem. Beebid pole robotid, kõik on erinevad, reageerivad erinevatele meetoditele erinevalt ja vastan hea meelega küsimustele just sinu lapse kohta. Küsimusi saad küsima tulla poole aasta jooksul.

Kui kaua saan materjalidele ligi?

Kursuseid on võimalik vaadata 180 päeva jooksul, kerida edasi-tagasi, vahepeal pooleli jätta ja uuesti tagasi tulla ka. See piirang on sellepärast, et iga kasutaja olemasolu maksab mulle igakuiselt ja hea on mitte-aktiivsed kasutajad arvelt maha saada. Kui tahad oma kursust kauem vaadata, siis pole probleemi - kirjuta mulle info@mariannetobro.ee enne oma ligipääsu lõppemist ja pikendan seda kuni üheks aastaks.

Mis siis kui vaatamise käigus ikkagi selgub, et ma juba tean seda kõike, mida sa räägid ja mulle see ei toimi?

Ma olen tõesti uhke selle materjali üle, mis ma kokku pannud olen. Samas, inimesed on erinevad ja mõnikord klappi lihtsalt pole. Kui tunned, et minu materjalidest sulle mitte mingit kasu ei ole, siis kirjuta mulle 14 päeva jooksul peale ostu info@mariannetobro.ee ja maksan sulle raha tagasi. Olen väga tänulik, kui kirjutad ka lisaks, et mida saaksin oma unekursuste juures paremaks teha. Seni on raha tagasi küsinud 150-200 vaataja kohta 1 inimene. Ma järeldaks, et rahuloluprotsent on seega väga kõrge.

Kuidas käib maksmine?

Maksmiseks sobib iga kaart, millega on võimalik internetipoodides osta. Krediitkaarti pole vaja, suuremal osal meil kasutatavatest deebetkaartidest on internetis ostude tegemise võimekus. Kui sinu kaardi tagumisel küljel allkirja koha juures on kolm väikest numbrit, siis sinu kaart sobib. Kahjuks arvega maksmine hetkel võimalik ei ole.